Barátságos
Debrecen Football Club Arsenal
10/13/2007 7:00pm Nézõk száma: 367 (280.86.1)
Beszámoló a mérkõzésrõl

Balázs Markos gondolt egy merészet és egy ravasz emeléssel próbálta meglepni a kaputól távolabb helyezkedõ hálóõrt a mérkõzés 11. perce során. Az ötlet jó volt, a kivitelezés pocsék, Tanju Nahit visszalépett, de látta, hogy nincs szükség a közbeavatkozásra, a labda fölé megy. Tanju Nahit ismét bizonyíthatta, hogy a legkiválóbb hálóõrök közé tartozik, Balázs Markos hatalmas bombája után lefelé vágódó labdát páratlan magabiztossággal ártalmatlanította a mérkõzés 13. percében. 17. perc: Kálmán Selymes takarásból váratlanul kapura tüzelt, Lóránd Cselényi (Debrecen Football Club) az utolsó pillanatban észlelte a veszélyt, de gyors vetõdéssel kitenyerelte a bal sarokba tartó labdát. A meccs 18. percében Erhard Döbrögi végzett el partdobást, célpontja Lajos Révész volt, aki azonnal elõreívelte a labdát. 19 perce tartott a mérkõzés, amikor Dávid Vastag bedobása rossz helyre került, Brúnó Majer (Arsenal) megköszönte a szívességet és elszáguldott a labdával. Dávid Vastag partdobásból hosszan hajította elõre a labdát a találkozó 20. percében, Bertold Király lekezelte, majd támadásba lendült. Dávid Vastag könnyen gólt szerezhetett volna, ha kicsit le tudja szorítani a labdát gólhelyzetben, a találkozó 21. percében. A lövés így sem volt veszélytelen, a felsõ kapufát súrolva hagyta el a játékteret. Balázs Markos úgy döntött, hogy nem keres társakat az akcióhoz, inkább maga próbálja befejezni. Nem biztos, hogy jó választás volt, lövése nyomán a labda magasan a kapu fölött suhant el a meccs 22. percében. 25. perc: Szervác Mónos (Debrecen Football Club) lecsapott Erhard Döbrögi bedobására és erõszakos közbelépését követõen megszerezte a labdát. 32. perc: Dániel Sz.cs került helyzetbe a tizenhatos vonalánál, de rosszul találta el a labdát, amely így a kapu mellett hagyta el a pályát. 35. perc: Jeromos Asztalos takarásból váratlanul kapura tüzelt, Lóránd Cselényi (Debrecen Football Club) az utolsó pillanatban észlelte a veszélyt, de gyors vetõdéssel kitenyerelte a bal sarokba tartó labdát. 37 perce tartott a mérkõzés, amikor Erhard Döbrögi bedobása rossz helyre került, Szervác Mónos (Debrecen Football Club) megköszönte a szívességet és elszáguldott a labdával. Jácint Gyurkó a találkozó 40. percében figyelmetlenül végezte el a partdobást, Aurél Cserny (Arsenal) szemfüles volt, és lecsapott a labdára. A félidõben 0-0 maradt az állás. Láthatóan egyik csapat sem volt elégedetlen az eredmény alakulásával.

Jeromos Asztalos úgy döntött, hogy nem keres társakat az akcióhoz, inkább maga próbálja befejezni. Nem biztos, hogy jó választás volt, lövése nyomán a labda magasan a kapu fölött suhant el a meccs 49. percében. 54. perc: Dániel Sz.cs hatalmas erejû bombát küldött a kapu felé, azonban túl magas lett a lövés, és egy méterrel a felsõ léc fölött hagyta el a pályát. Lóránd Cselényi már készülõdött, hogy elvégezze a kirúgást. Erhard Döbrögi bedobása a mérkõzés 58. percében egyenesen Dávid Vastag Debrecen Football Club irányába szállt. A találkozó 62. percére ugrott az óra mutatója, ekkor Lajos Révész (Arsenal) csúnyán letalpalta az ellenfelét. A bíró, némi meglepetésre, azonnal elõhúzta a piros lapot. Lóránd Cselényi (Debrecen Football Club) némi szerencsével csípte el Kálmán Selymes lapos, lábak között kapura surranó lövését még a gólvonal elõtt. Arsenal-csere történt: Ábel Szakács lépett a pályára Dániel Sz.cs helyett. Dávid Vastag a találkozó 69. percében figyelmetlenül végezte el a partdobást, Jeromos Asztalos (Arsenal) szemfüles volt, és lecsapott a labdára. 76. perc: Balázs Markos került helyzetbe a tizenhatos vonalánál, de rosszul találta el a labdát, amely így a kapu mellett hagyta el a pályát. 78. perc: Timót Kolompár bedobásból hozta játékba a labdát, amely egyenesen Szervác Mónos lábához repült. Jeromos Asztalos úgy döntött, hogy nem keres társakat az akcióhoz, inkább maga próbálja befejezni. Nem biztos, hogy jó választás volt, lövése nyomán a labda magasan a kapu fölött suhant el a meccs 80. percében. Aurél Cserny gondolt egy merészet és egy ravasz emeléssel próbálta meglepni a kaputól távolabb helyezkedõ hálóõrt a mérkõzés 83. perce során. Az ötlet jó volt, a kivitelezés pocsék, Lóránd Cselényi visszalépett, de látta, hogy nincs szükség a közbeavatkozásra, a labda fölé megy. 84. perc: Ábel Szakács került helyzetbe a tizenhatos vonalánál, de rosszul találta el a labdát, amely így a kapu mellett hagyta el a pályát. Jeromos Asztalos a tizenhatos elõterében lövésre szánta el magát a találkozó 91. percében, a labda magas ívben szállt, jócskán elkerülve a kaput. Ebbõl a helyzetbõl többet ki lehetett volna hozni.