Barátságos
Arsenal Debrecen Football Club
10/13/2007 11:00am Nézõk száma: 378 (286.87.5)
Beszámoló a mérkõzésrõl

Tanju Nahit nem rossz kapus, de a mai találkozón nem parádézik. Ez meglátszott a meccs 4. percében is, amikor a kapus Balázs Markos lövését nem tudta hárítani. 0-1! Arsenal szöglet következett, mivel az egyensúlyából kibillenõ Debrecen Football Club védõ az összecsapás 15. percében elvesztette az uralmát a játékszer felett, és nem tudta megakadályozni, hogy az átguruljon az alapvonalon. A szögletet Kálmán Selymes csavarta középre. A sarokrúgás elsõre nem tûnt veszélyesnek, ám Lajos Révész váratlan mozdulattal kapura fordult, és erõs lövése a védõk között utat talált a hálóba. 1-1 lett az eredmény. 16 telt el a találkozóból. László Béres a mérkõzés 23 percében maga mögött hagyta a védõket, majd a kifutó kapus mellett is elcsavarta a labdát. Néhányan a nézõk közül már gólt kiáltottak, ám a lövés néhány centivel elkerülte a kapu bal alsó sarkát. Tanju Nahit szinte követhetetlen reflexmozdulattal kapta fel a kezét, hogy kitornássza Szervác Mónos által a mérkõzés 25 percében kapura küldött lövést. 31 perce tartott a mérkõzés, amikor Dávid Vastag bedobása rossz helyre került, Brúnó Majer (Arsenal) megköszönte a szívességet és elszáguldott a labdával. Dániel Sz.cs gondolt egy merészet és egy ravasz emeléssel próbálta meglepni a kaputól távolabb helyezkedõ hálóõrt a mérkõzés 34. perce során. Az ötlet jó volt, a kivitelezés pocsék, Abel Gaufred visszalépett, de látta, hogy nincs szükség a közbeavatkozásra, a labda fölé megy. 36 perc telt el a meccsbõl, amikor nagyon veszélyes szituáció alakult ki Abel Gaufred (Debrecen Football Club) kapuja elõtt, az egyedül kilépõ Jeromos Asztalos lövése már-már utat talált a hálóba, ám a visszavetõdõ kapus elcsípte a labdát még a gólvonal elõtt. Kálmán Selymes könnyen gólt szerezhetett volna, ha kicsit le tudja szorítani a labdát gólhelyzetben, a találkozó 38. percében. A lövés így sem volt veszélytelen, a felsõ kapufát súrolva hagyta el a játékteret. Dávid Vastag a mérkõzés 45. percében bedobással hozta játékba a labdát, amely így Rómeó Kisgyörgy elé került. Az elsõ félidõ nem hozott döntést. A játékosok az öltözõben kerestek felfrissülést, míg az edzõk megpróbálták gyorsan elmagyarázni a követendõ taktikát.

49. perc: Jeromos Asztalos került helyzetbe a tizenhatos vonalánál, de rosszul találta el a labdát, amely így a kapu mellett hagyta el a pályát. László Béres szerencséje nem ismert határokat, 52 percnyi játék után a hozzá többször visszapattanó labdát végül kapura lõtte, ráadásul Abel Gaufred rosszul számította ki a labda ívét. Nem volt szép gól, de a lényeg: 2-1. Balázs Markos a játékidõ 56. percében gólt szerezhetett volna, de rosszul találta el a labdát. A célt tévesztett lövést a védõk kikísérték, amíg az alapvonalnál elhagyta a pályát. Kirúgással folytatódhatott a játék. Tanju Nahit szinte követhetetlen reflexmozdulattal kapta fel a kezét, hogy kitornássza Rómeó Kisgyörgy által a mérkõzés 60 percében kapura küldött lövést. 62. perc: László Béres hatalmas erejû bombát küldött a kapu felé, azonban túl magas lett a lövés, és egy méterrel a felsõ léc fölött hagyta el a pályát. Abel Gaufred már készülõdött, hogy elvégezze a kirúgást. Szervác Mónos nagyszerû átadást kapott, lerázta magáról a védõket és egyedül tartott a kapu felé. %goalkeeperid% kifutott elé, hogy zárja a szöget, Szervác Mónos azonban laza bokamozdulattal elcsavarta mellette a labdát a bal sarokba, ezzel lett 2-2 az eredmény a meccs 65. percében. Ábel Szakács (Arsenal) nagy lehetõséghez jutott a találkozó 69. percében, rosszul kivitelezett lövése azonban messze elkerülte a kaput. Abel Gaufred kénytelen volt megadni magát Jeromos Asztalos jól helyezett lövését követõen a találkozó 77. percében. 3-2. Ábel Szakács a tizenhatos elõterében lövésre szánta el magát a találkozó 81. percében, a labda magas ívben szállt, jócskán elkerülve a kaput. Ebbõl a helyzetbõl többet ki lehetett volna hozni. Jeromos Asztalos gondolt egy merészet és egy ravasz emeléssel próbálta meglepni a kaputól távolabb helyezkedõ hálóõrt a mérkõzés 83. perce során. Az ötlet jó volt, a kivitelezés pocsék, Abel Gaufred visszalépett, de látta, hogy nincs szükség a közbeavatkozásra, a labda fölé megy. A stadionjában remeklõ Arsenal megérdemelt gyõzelmet aratott és ezt követõen fogadhatta a hálás közönség ünneplését.