Liga
DVSC-DEAC Debrecen Football Club
10/7/2007 9:00am Nézõk száma: 6733 (5000.1733.0)
Beszámoló a mérkõzésrõl

2. perc: Szervác Mónos került helyzetbe a tizenhatos vonalánál, de rosszul találta el a labdát, amely így a kapu mellett hagyta el a pályát. Zoltán Szepes könnyen gólt szerezhetett volna, ha kicsit le tudja szorítani a labdát gólhelyzetben, a találkozó 5. percében. A lövés így sem volt veszélytelen, a felsõ kapufát súrolva hagyta el a játékteret. Csongor Kállay szinte követhetetlen reflexmozdulattal kapta fel a kezét, hogy kitornássza Balázs Markos által a mérkõzés 13 percében kapura küldött lövést. Balázs Markos úgy döntött, hogy nem keres társakat az akcióhoz, inkább maga próbálja befejezni. Nem biztos, hogy jó választás volt, lövése nyomán a labda magasan a kapu fölött suhant el a meccs 14. percében. A találkozó 18. percében egy léc alá tartó emelés jelentett munkát Csongor Kállay számára, a hálóõr felugorva, kecses mozdulattal húzta le a labdát a levegõbõl, mielõtt a hálóba hullott volna. Minden bizonnyal gól születhetett volna a mérkõzés 18. percében, ha Balázs Markos jobban koncentrál. Rácsapott a védõk között pattogó labdára, és Csongor Kállay fölött kapura emelt. Csak kicsit számolta el magát, így viszont csak a felsõ lécet találta el. Zoltán Szepes úgy döntött, hogy nem keres társakat az akcióhoz, inkább maga próbálja befejezni. Nem biztos, hogy jó választás volt, lövése nyomán a labda magasan a kapu fölött suhant el a meccs 18. percében. 22. perc. András Víg gyorsan végezte el a partdobást, a megkapott labdát Szervác Mónos azonnal tovább játszotta. Gábor Hegyi sárga lapot kapott sportszerûtlen viselkedésért, a mérkõzés 24. percében. Csongor Kállay ismét bizonyíthatta, hogy a legkiválóbb hálóõrök közé tartozik, Balázs Markos hatalmas bombája után lefelé vágódó labdát páratlan magabiztossággal ártalmatlanította a mérkõzés 26. percében. Minden bizonnyal gól születhetett volna a mérkõzés 33. percében, ha Szervác Mónos jobban koncentrál. Rácsapott a védõk között pattogó labdára, és Csongor Kállay fölött kapura emelt. Csak kicsit számolta el magát, így viszont csak a felsõ lécet találta el. 35. perc: Csaba Kerékgyártó elkapkodta a bedobást, a társak nem figyeltek rá, így Félix Mátyás (Debrecen Football Club) révén az ellenfélhez jutott a labda. 37. perc: Balázs Markos hatalmas erejû bombát küldött a kapu felé, azonban túl magas lett a lövés, és egy méterrel a felsõ léc fölött hagyta el a pályát. Csongor Kállay már készülõdött, hogy elvégezze a kirúgást. György Csongrádi lefutotta a védõket, majd állítgatás nélkül kapura tüzelt a meccs 40. percében. Lóránd Cselényi most tehetetlennek bizonyult, a gól az eredmény 1-0 arányú módosulását jelentette. Dávid Vastag (Debrecen Football Club) becsúszva megszerezte a labdát Kálmán Puhl partdobása után a találkozó 41. percében. 43 percnyi játék után a némileg figyelmetlen DVSC-DEAC védõk szöglethez juttatták az ellenfelet. Balázs Markos kényelmesen fogott hozzá, hogy elvégezze a sarokrúgást. A többi Debrecen Football Club játékos sem kapkodta el, hogy felérjen a tizenhatoshoz, végre kicsit kifújhatták magukat. A szögletbõl a tizenhatos vonalnál helyezkedõ Dávid Vastag felé ívelõdött a labda, aki kapáslövéssel kísérletezett. A lövés azonban eléggé lecsúszott a lábáról, így a labda inkább a lelátón ülõket veszélyzetette. A történtek alapján egyáltalán nem meglepõ a hazai csapat 1-0 arányú vezetése a félidõben.

55. perc: Ábel Dala hatalmas erejû bombát küldött a kapu felé, azonban túl magas lett a lövés, és egy méterrel a felsõ léc fölött hagyta el a pályát. Lóránd Cselényi már készülõdött, hogy elvégezze a kirúgást. 59 perc telt el a meccsbõl, amikor nagyon veszélyes szituáció alakult ki Lóránd Cselényi (Debrecen Football Club) kapuja elõtt, az egyedül kilépõ György Csongrádi lövése már-már utat talált a hálóba, ám a visszavetõdõ kapus elcsípte a labdát még a gólvonal elõtt. 65. perc: Csongor Kállay fantasztikus mozdulattal védte Balázs Markos kapura tartó lövését. Zsigmond Pálffy gondolt egy merészet és egy ravasz emeléssel próbálta meglepni a kaputól távolabb helyezkedõ hálóõrt a mérkõzés 69. perce során. Az ötlet jó volt, a kivitelezés pocsék, Lóránd Cselényi visszalépett, de látta, hogy nincs szükség a közbeavatkozásra, a labda fölé megy. A találkozó 80. percében Zoltán Szepes lövõhelyzetet dolgozott ki magának és kegyetlenül bevarrta a labdát a felsõ sarokba, Csongor Kállay ezúttal nem tehetett semmit. 1-1. 82. perc: Gábor Hegyi bedobásból hozta játékba a labdát, amely egyenesen György Csongrádi lábához repült. Jácint Gyurkó a mérkõzés 86. percében bedobással hozta játékba a labdát, amely így Szervác Mónos elé került. Lóránd Cselényi nem rossz kapus, de a mai találkozón nem parádézik. Ez meglátszott a meccs 88. percében is, amikor a kapus Zsigmond Pálffy lövését nem tudta hárítani. 2-1! A meccs 91. percében Jácint Gyurkó dobta be az oldalvonalról a labdát, Félix Mátyás kapásból játszotta az elõl lévõk felé. A hitehagyott Debrecen Football Club szurkolók már a meccs vége elõtt elindultak hazafelé. Csapatuk (Debrecen Football Club) többet birtokolta a labdát, de a lesipuskás DVSC-DEAC támadók jobban éltek a kínálkozó lehetõségekkel, így otthon tartották a három pontot.